9 C
Skopje
21.11.2018 - 1:45

Ознака: каменос

Каменос: Русија и Грција можат да помогнат во решавањето на проблемите...

Заедно можеме да помогнеме во решавање на проблемите кои го засегаат поширокиот регион на Балканот, рече министерот за одбрана на Грција, Панос Каменос по...

Каменос: Кога Договорот од Преспа ќе дојде во Парламентот, ја напуштаме...

Кога Договорот од Преспа ќе дојде во грчкиот Парламент, Независни Грци ќе ја напуштат Владата, изјави денеска коалицискиот партнер и министер за одбрана на...

Грчки медиуми: Коѕијас се заканил со оставка по кавгата со Каменос

Поради тоа што не добил доволна поддршка од грчкиот премиер во кавгата со Каменос за време на вчерашната владина седница, шефот на грчката дипломатија...

Ципрас и Каменос во одвоени посети на Москва

Министерот за одбрана на Грција на 29 октомври, а грчкиот премиер на 7 декември ќе остварат официјални посети на Русија, јави дописничката на МИА...

Кавга меѓу Каменос и Коѕијас за време на седница на грчката...

Несогласувањата меѓу министрите за одбрана и за надворешни работи на Грција, Панос Каменос и Никос Коѕијас, за време на денешната владина седница се претвориле во расправија,...

„Та неа“: Тајна средба меѓу Ципрас и Каменос

Тајна средба, според грчкиот весник „Та неа“, имале вчера грчкиот премиер Алексис Ципрас и неговиот коалициски партнер и министер за одбрана Панос Каменос. Средбата не...

Планот на Каменос ја разбранува грчката јавност

Планот Б за Договорот од Преспа со потпишување меѓудржавни договори со земјите од регионот и отворањето нови американски бази во Грција - предлозите на...

Скурлетис: Каменос да не прави проблеми во владата поради Договорот од...

Сметам дека не е веројатно Каменос и Независни Грци да сменат мислење за содржината на Договорот од Преспа, но не треба поради тоа да...

Каменос: Ќе направам сė Договорот од Преспа да не дојде во...

Ќе направам сė за овој договор да не дојде во парламентот. Но, ако договорот дојде во парламентот, тогаш немам друг избор, вели Панос Каменос...

На Каменос сега и Тито му е виновен

Каков и да е исходот од референдумот, последниот збор за Договорот од Преспа ќе го има грчкиот народ или на референдум или на избори,...