20.8 C
Skopje
6.6.2020 - 17:32

Ознака: Калкута

Се уште не се знае точниот број на луѓе заглавени под...

Спасувачките екипи во индискиот град Калкута се уште немаат точна информација дали и колку луѓе се затрупани под мостот што денеска се урна во...

Се урна мост во Калкута

Во индискиот град Калкута денеска се урна дел од мост, а според локалните медиуми има повредени и загинати лица. Неколку возила се заробени под...