18 C
Skopje
21.10.2020 - 15:36

Ознака: калифорнија

Пукање во ноќен клуб во Калифорнија, има ранети

Вооружен инцидент се случи во ноќен клуб во американската сојузна држава Калифорнија, при што има ранети, а неофицијално и загинати лица. Според изјави на очевидци,...

Крвава Ноќ на вештерките во Калифорнија

Седум лица се повредени при пукањето во ноќен клуб во американскиот град Риверсајд, Калифорнија. Сите жртви беа примени во болницата. Полицијата соопшти дека истрагата е...

Кучешко сурфање во Калифорнија

На плажата Хантингтон во Калифорнија, САД, беше одржано десеттото издание на натпреварувањето во сурфање за кучиња, кои учествува во разни дисциплини како што се,...

Калифорнија донесе закон за интернет неутралност

Гувернерот на американската сојузна држава Калифорнија Џери Браун го потпиша законот со кој во државата, каде што е срцето на американската интернет индустрија, ќе...

Хирург и неговата девојка обвинети за силување стотици жени

Американски ортопедски хирург од Калифорнија и неговата девојка се обвинети за дрогирање и силување две жени, а полицијата се сомнева дека двојката сексуално нападнала...

Калифорнија најави затворање на сите термоцентрали до 2045 година

Гувернерот на американската сојузна држава Калифорнија, Џери Браун го потпиша законот со кој државата се обврзува до 2045 година да произведува струја без емисија...

Оружен инцидент во Калифорнија, тројца во критична состојба

Десет луѓе, меѓу кои имало и деца се ранети ноќеска во оружен инцидент во станбен комплекс во Сан Бернардино во Калифорнија, објави полицијата, при...

Молња удри во НЛО над Калифорнија (Видео)

Молња удри во неидентификуван летечки објект над Калифорнија, објавија повеќе американски портали. На снимката објавена на Јутјуб се гледа како громот го осветлува и удира...

Продолжува борбата со големиот пожар во јужна Калифорнија

Стотици пожарникари и натаму се борат со големиот шумски пожар што беснее во јужниот дел на американската сојузна држава Калифорнија. Противпожарната служба соопшти дека пожарникарите...

Пожарите во Северна Калифорнија се најголемите во историјата на државата

Шумскиот пожар во Мендосино, Северна Калифорнија, распламтен од сувите растенија и топлото и ветровито време,  е најголемиот во историјата на државата. Пожарот, формиран од две...