-0.4 C
Skopje
19.11.2018 - 17:26

Ознака: калифорнија

Најмалку 77 загинати во пожарите во Калифорнија

Бројот на луѓе кои се водат како исчезнати во најтешкиот и најдеструктивен пожар во Калифорнија е намален од 1.276 на 993 лица, соопшти канцеларијата...

Над 1.200 исчезнати во пожарот во Калифорнија

Бројот на луѓе кои исчезнаа во пожарот во Калифорнија се искачи на 1.276, додека властите утврдија каде се наоѓаат стотина лица кои ги напуштиле...

Кучињата-трагачи предводат тешка мисија во Калифорнија

Кучињата-трагачи ја предводат потрагата по човечки останки во местата зафатени од големите пожари во Калифорнија, САД. Бројот на потврдени жртви во пожарите во Калифорнија се...

Расте бројот на жртви во пожарите во Калифорнија

Бројот на потврдени жртви во пожарите во Калифорнија се искачи на 63 лица, додека 630 се сметаат за исчезнати, изјави окружниот шериф Бат Кори...

Над 40 лица загинаа во пожарите во Калифорнија

Пожарите што беснеат веќе неколку дена во Калифорнија се прогласени за најсмртоносната огнена стихија во историјата на оваа сојузна американска држава. Билансот на жртви...

Најмалку 50 лица загинаа во пожарите во Калифорнија

Неколку илјади американски пожарникари седми ден се борат со големите шумски пожари во Калифорнија, додека спасувачките тимови се обидуваат да ги пронајдат телата на...

Расте бројот на загинати и на исчезнати во големите пожари во...

Билансот на жртвите од катастрофалните шумски пожари во Калифорнија се искачи на 31 лице, откако властите соопштија дека се откриени телата на уште шест...

Калифорнискиот рај претворен во пекол

Бројот на загинати во пожарот во северна Калифорнија се зголеми на 42 лица, со што стана најсмртоносниот во историјата на американската сојузна држава, изјави...

Над 30 загинати во пожарите во Калифорнија

Пронајдени се телата на уште шест лица кои загинаа во пожарите во Калифорнија, со што смртниот биланс од огнената стихија која од четвртокот беснее...

Најмалку 25 жртви во пожарите во Калифорнија

Бројот на жртви во пожарите во Калифорнија се зголеми на 25, откако се пронајдени уште 14 тела во градот Парадајс во северниот дел на...