Ознака: казни

Полскиот министер за правда дециден: Не треба да платиме ниту една...

Полскиот министер за правда, Збигњев Зиобро, денеска изјави дека неговата земја не треба да плати ниту една од изречените дневни казни од 1,5 милион...

Кина најави казни за родителите aко децата им се невоспитани

Кинескиот парламент ќе разгледа закон за казнување на родителите доколку нивните деца се однесуваат многу лошо или направат кривично дело. Според новиот предлог закон за...

Казнети 150 возачи во Скопје

Полицијата вчера казни 150 возачи во Скопје, соопшти Министерството за внатрешни работи. - На територијата на Град Скопје изречени се вкупно 150 мерки, меѓу кои...

31 санкциja за непрописно престигнување во Тетово

Денеска (06.10.2021) во периодот од 08.00 до 14.00 часот Секторот за внатрешни работи Тетово спроведе зајакната акциска контрола за санкционирање на возила кои непрописно...

Над 150 сообраќајни казни за еден ден во Скопје, најмногу за...

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени се...

310 возачи казнети за брзо возење на територијата на државата

310 возачи се казнети за брзо возење по вчерашната акциска контрола од страна на МВР на територијата на државата. Од нив, 29 возилa се...

МВР: За шест часа казнети 102 пијани возачи

Во периодот од 23 часот вчера од 5 часот утрово, сообраќајната полиција спровела контроли за санкционирање на возачи кои управуваат возила под дејство на...

За шест часа казнети 68 возачи за брзо возење на автопатот...

Полицијата казни 68 возачи за брзо возење на автопатот Куманово-Скопје-Велес, соопшти МВР. - Денеска во периодот од 14 до 20 часот Мобилната единица за безбедност...

Во Скопје казнети 105 возачи во еден ден, 47 од нив...

Сообраќајната полиција во текот на вчерашниот ден (13 август) спровела засилени контроли на територијата на град Скопје. Како што информираат од МВР, изречени биле вкупно...

ВМРО-ДПМНЕ: 250 евра казна ако пиеш кафе, а не си вакциниран...

Заев и Филипче со своите фашизоидни мерки удрија по џебот на граѓаните, обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ. - Миленичката на Заев, директорката на Државниот пазарен инспекторат (ДПИ),...