17.8 C
Skopje
28.9.2021 - 21:20

Ознака: казни

Казни за брзо возење за 501 возачи на територијата на државата

Во текот на вчерашниот ден Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Република Македонија за санкционирање на возила кои се...

Казни за 262 возачи во Скопје, 80 возеле над дозволената брзина

По вчерашните засилени акциски контроли во областа на сообраќајот од МВР информираат дека на територијата на град Скопје биле изречени вкупно 262 мерки, меѓу...

146 возачи казнети во Скопје, 31 за брзо возење

Сообраќајната полиција во текот на вчерашниот ден (16 јули) спровела засилени акциски контроли на територијата на Скопје. Како што информираат од МВР, изречени биле вкупно...

Казнети 82 возачи за брзо возење на автопатот Куманово – Скопје...

Полицијата денеска казни 82 возачи за брзо возење на автопатот Куманово – Скопје – Велес, соопшти МВР. Денеска Мобилната единица за безбедност на сообраќајот на...

33 возачи казнети за затемнети стакла и флешери

Во периодот од 28.06.2021 до 04.07.2021 Министерството за внатрешни работи спроведе контрола за санкционирање на возила на кои се вградени неатестирани фолии (затемнети стакла)...

249 санкционирани возачи во Скопје, 105 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени се...

Казнети 92 возачи за возење под дејство на алкохол

Деведесет и двајца возачи биле казнети бидејќи управувале возило под дејство на алокохол, откако синоќа во периодот од 22.00 часот до 02.00 часот Министерството...

Изречени 192 сообраќајни мерки во Скопје, 31 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (14.06.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени...

За еден ден казнети над 100 мотоциклисти

Вчера се санкционирани 51 возач за возење под дејство на алкохол на територијата на целата држава, како и 112 возачи на мотоцикли кои не...

Од 189 казни на скопските улици, 58 биле за брзо возење

Полицијата во Скопје, вчера, во рамките на засилените акциски контроли во областа на сообраќајот изрече вкупно 189 мерки, меѓу кои 58 за возење повеќе...