28.8 C
Skopje
1.8.2021 - 10:17

Ознака: казни

За шест часа казнети 93 возачи на автопатот Куманово-Скопје-Велес

Полицијата вчера за шест часа казни 93 возачи на автопатот Куманово-Скопје-Велес, соопшти Министерството за внатрешни работи. 15 возачи возеле со брзина од над 50 километри...

Казнети 243 возачи во Скопје, од кои 56 за брзо возење

Полицијата вчера казни 243 возачи во Скопје, од кои 56 за брзо возење, соопшти Министерството за внатрешни работи. „На територијата на град Скопје изречени се...

Казни за брзо возење за 501 возачи на територијата на државата

Во текот на вчерашниот ден Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Република Македонија за санкционирање на возила кои се...

Казни за 262 возачи во Скопје, 80 возеле над дозволената брзина

По вчерашните засилени акциски контроли во областа на сообраќајот од МВР информираат дека на територијата на град Скопје биле изречени вкупно 262 мерки, меѓу...

146 возачи казнети во Скопје, 31 за брзо возење

Сообраќајната полиција во текот на вчерашниот ден (16 јули) спровела засилени акциски контроли на територијата на Скопје. Како што информираат од МВР, изречени биле вкупно...

Казнети 82 возачи за брзо возење на автопатот Куманово – Скопје...

Полицијата денеска казни 82 возачи за брзо возење на автопатот Куманово – Скопје – Велес, соопшти МВР. Денеска Мобилната единица за безбедност на сообраќајот на...

33 возачи казнети за затемнети стакла и флешери

Во периодот од 28.06.2021 до 04.07.2021 Министерството за внатрешни работи спроведе контрола за санкционирање на возила на кои се вградени неатестирани фолии (затемнети стакла)...

249 санкционирани возачи во Скопје, 105 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени се...

Казнети 92 возачи за возење под дејство на алкохол

Деведесет и двајца возачи биле казнети бидејќи управувале возило под дејство на алокохол, откако синоќа во периодот од 22.00 часот до 02.00 часот Министерството...

Изречени 192 сообраќајни мерки во Скопје, 31 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (14.06.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени...