3.1 C
Skopje
10.12.2019 - 2:01

Ознака: казна

Ублажената казна го зачува фудбалското достоинство на Палермо

Италијанскиот фудбалски клуб Палермо на македонските репрезентативци Илија Несторовски и Александар Трајковски, по поднесената жалба, ја избегна целосната казна и ќе остане во Серија...

Будва планира да воведе казна од 600 евра за шетање во...

По примерот на неколку хрватски приморски градови, и Будва планира да воведе казни за туристите кои ќе шетаат по градот во костими за капење....

Одбраната на Санадер бара да биде пуштен од истражниот затвор

Одбраната на поранешниот премиер Иво Санадер побара укинување на притворот и негово пуштање од истражниот затвор, каде заврши откако Врховниот суд на почетокот на...

Следното сослушување за екстрадицијата на Асанж закажано на 30 мај

Следното сослушување во врска со екстрадицијата на основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, е закажано за 30 мај, пренесува ТАСС. Претседателот на судот, Мајкл Сноу,...

Казна од 2.000 евра за гостиварецот кој запали автомобилски гуми

Жител на гостивараското село Здуње плати глоба од сто дваесет и три илјади денари за палење автомобилски гуми и друг отпад на отворено, информираат...

Во Русија изречена парична казна на јеховин сведок

Јеховините сведоци денеска соопштија дека еден од нивните руски следбеници, Сергеј Скриников, е обвинет за екстремизам и казнет со парична казна од 350.000 рубљи...

Најголемите антимонополски казни на ЕУ

Антимонополскиот гуру на ЕУ, Маргарет Вестагер, која е еврокомесарка за конкуренција, потврди дека Еврокомисијата го казнила „Гугл“ со 1,49 милијарда евра поради нелегална злоупотреба...

Главниот обвинител на Њујорк бара казна за Трамп од 5,6 милиони...

Главниот обвинител на државата Њујорк, Летиша Џејмс, рече дека американскиот претседател Доналд Трамп треба да биде казнет со 5,6 милиони долари. Нејзиниот мотив е...

Адвокатка за човекови права осудена на 38 години затвор и 148...

Истакнатата иранска адвокатка за човекови права Насрин Сотоудех, која ги бранела уапсените жени кои протестирале поради иранските закони за носење шамија, е осудена во...

Брисел подготвува казни за Лондон поради Брегзит

Брисел размислува за неколку казни за Велика Британија како компензација за одолговлекувањето на Брегзит, објави лондонскиот весник „Дејли телеграф“. Весникот посочува дека членките на ЕУ...