Ознака: казна

Со по 2.000 евра казнети лицата кои протестираа против 5Г и...

Скопското основно јавно обвинителство поднесе предлог за казни против вкупно 15 лица за кривично дело непостапување според здравствените прописи за време на епидемија. Како што...

Се бара казна од 10.000 евра за поранешната директорка на кожната...

Скопското обвинителство денеска до надлежниот суд поднесе Предлог за издавање казнен налог против поранешната директорка на ЈЗУ Клиника за дерматовенерологија, Нина Цаца Билјановска, која...

На малчанскиот бербер му се заканува казна од 10 години до...

Судскиот процес против Нинослав Јовановиќ (47) од Малча, попознат како малчанскиот бербер, осомничен дека ја киднапирал и 10 дена ја злоупотребувал малолетната М.К.(12) од...

Австрија воведува казна за граѓаните што не носат маска

Австриската полиција ќе ги казнува сите лица кои не ги почитуваат владините мерки на Владата за борба против коронавирусот. Граѓаните што не носат маска што...

Штипјанец се возел низ градот иако знаел дека е заразен со...

Штипското основно јавно обвинителство поднесе предлог за казна за едно лице поради непостапување според здравствените прописи за време на епидемија. Според информациите, обвинетиот на 24...

Кумановец казнет со 2.000 евра зошто не бил во самоизолација

Кумановец е казнет со 2.000 евра зошто не ја почитувал мерката за самоизолација. Според информациите на Основното јавно обвинителство Куманово, обвинетиот на 18 март, допатувал...

Хашкиот суд ја казни холандската држава за колонијални масакри

Еден Индонезиец бил принуден да ја гледа егзекуцијата на својот татко од холандски војник, кога имал само 10 години. Анди Монџи ја изразил својата...

Казнет скопјанец кој потпишал дека ќе биде во самоизолација и утредента...

Скопското обвинителство поднесе предлог за издавање казнен налог против едно лице за кривично дело – непостапување според здравствените прописи за време на епидемија. Обвинетиот, на...

Битолчанец ќе добие казна од 2.000 евра за непочитување на полицискиот...

Битолското основно јавно обвинителство поднесе предлог за казна за 32-годишник кој на 24 март околу 22 часот бил затекнат како се движи по битолската...

Казна од 4.000 евра жител од Кичево кој ја прекршил мерката...

На жител од Кичево ќе му биде изречена парична казна во висина од 4.000 евра во денарска противвредност поради непостапување по здравствените прописи и...