20.8 C
Skopje
30.7.2021 - 3:46

Ознака: казино

Кривична за момче од Грчец кое од казина насилно одзело 408.000...

Секторот за внатрешни работи Скопје до надлежното Основно јавно обвинителство во Скопје поднесе кривична пријава против  Ш.И. (27) од село Грчец поради основано сомнение...

Две лица на рулет противправно се стекнале со 1,5 милиони денари

Секторот за внатрешни работи Скопје поднесе кривични пријави против две лица кои со манипулација во казино противправно стекнале 1.486.383 денари. М.М. (21) од село Волково се...

Ограбено казино во Скопје

Две непознати лица вчера извршиле разбојништво во казино на ул. „Вангел Дину“ во Скопје. МВР информира дека сторителите со закана со пиштол од касата одзеле...

Граѓаните одлучни против отворањето на казино во Мала Речица

Граѓанското движење „Против коцкање“ од Тетово на прес-конференција соопшти дека објектот за обложување во Мала Речица веќе интензивно се подготвува за отворање, и покрај одлуката...

Протест против отворање казино во Тетово

Неколку стотина жители на Тетово протестираа против отворање ново казино на булеварот Илинденска. Протестот беше одржан пред приватен објект на булеварот во близина на двата тетовски...

Маскирано и вооружено лице ограбило казино во Центар

Непознато маскирано лице со закана со пиштол во Казино во Скопје од двајца вработени одзело сума на пари од околу 65.000 денари, по што...

Од казино во Скопје украдени над 125 илјади денари

Две непознати маскирани лица извршиле кражба во казино во Скопје, при што одзеле околу 125.600 денари. Кражбата била пријавена вчера околу 23:30 часот во Секторот...