26.8 C
Skopje
23.7.2021 - 22:12

Ознака: казино

Грк пронајден починат на паркинг пред казино во Гевгелија

Седумдесет и тригодишен државјанин на Грција бил пронајден починат на возачкото седиште од автомобилот, на паркинг пред казино во Гевгелија. Случајот во полицијата го пријавило...

Велешанец се обидел да запали казино

Полицијата уапси велешанец кој се обидел да предизвика пожар во казино. Според информациите од полицијата, ноќеска околу 1 часот по полноќ во Велес на улица...

Двајца разбојници се обиделе да ограбат казино во Скопје

Двајца разбојници се обиделе да ограбат казино во Скопје. Како што информира МВР, во 4.25 часот во СВР Скопје било пријавено дека во казино во...

Ограбени казино и аптека во Скопје

Непознати сторители вчера ограбиле казино и аптека во Скопје, јавуваат од полицијата. Грабежот во аптеката се случил вчера напладне на улицата „Димитрие Чуповски“, а случајот...

На Водно насила одведен и нападнат маж

Скопјанецот М.Ш. (55) пријавил во полиција дека бил киднапиран од страна на две лица, со иницијали М.Н. и Ф.Ј., информира МВР. Според пријавителот, тие имале...

Разбојништво во казино на „Партизанска“

Синоќа на булеварот „Партизански одреди“ во казино три лица извршиле разбојништво и ги одзеле парите од дневниот промет. Од МВР соопштија дека се преземаат мерки...

Гевгеличанец со ловечка пушка ограбил казино

Основното јавно обвинителство во Велес до Основен суд Велес поднесе обвинение против гевгеличанец на возраст од 40 години поради „недозволено изработување, држење, посредување и...

Ограбено казино во Дебар

Маскирано и вооружено лице вчера извршило грабеж во казино во Дебар, кое се наоѓа на главната улица „8 Септември“ во градот. Според полициски извор разбојникот...

Обезбедување нападнало маж во казино

Прилепската полиција расветлува случај на напад врз играч на рулет што го извршило обезбедување на казино. Како што информираат од СВР Битола на трети февруари...

Ограбено казино во Гевгелија

Во Полициската станица Гевгелија вчера околу 02.40 часот било пријавено дека непознат сторител извршил разбојништво во казино на улица „Слободан Митров“. МВР денеска соопшти дека...