17.8 C
Skopje
17.9.2021 - 3:26

Ознака: казино

Скопјанка нападната во казино

24-годишна скопјанка била физички нападната во казино во скопската населба Шуто Оризари, известува МВР. Вчера, околу 21.30 часот, во СВР Скопје било пријавено дека околу...

Скопјанец се степал со обезбедувањето во казино

Триесет и осумгодишен скопјанец е пријавен дека се тепал со обезбедувањето во казино. Полицијата соопшти дека инцидентот се случил синоќа пред казино на подрачјето на...

Во казино во Куманово играл со фалсификувани евра

Кумановската полиција поднесе кривична пријава против 40-годишниот Д.Р. од селото Оровник, општина Дебарца, поради сомнение за сторено кривично дело фалсификување пари. Како што информираат од...

Украдени два сефа со пари од казино во Битола

Крадец украл два сефа со пари од казино во Битола. Според информациите на МВР, вчера В. Т. пријавил дека на 22 март, околу 22.45 часот,...

Албански државјанин демолирал казино во Кичево, па се онесвестил

Државјанин на Албанија искршил дел од апаратите во казино во Кичево, по што се онесвестил. Според информациите на МВР, вчера во 15 часот во полиција...

Ќе се урива пропаднатото казино на Трамп во Атлантик Сити

Поранешниот хотел и казино „Трамп плаза“ во Атлантик Сити што беше затворен уште од 2014 година, сега премина во рацете на милијардерскиот инвеститор и...

Девојка од Кратово со фалсификувани евра играла во казино во Скопје

Полицијата поднесе кривична пријава против 24-годишна девојка од Кратово под сомнение дека употребила фалсификувани евра во казино во Скопје. СВР Скопје – Единица за економски...

Тепачка во казино во Скопје

Синоќа во 21.20 часот било пријавено дека во казино на подрачјето на Центар бил нарушен јавниот ред и мир, со физичка пресметка помеѓу Д.М.(27)...

Четири лица нападнале обезбедување на казино во Скопје

Вчера во 8.00 часот К.Ј.(22) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 4:00 часот во казино на ул. Филип Втори, додека бил на своето...

Две лица убиени во грабеж во казино во Скопје

Утрово околу пет часот дошло до пукање во казино на улицата „Јадранска магистрала“ во Скопје пришто убиени се две лица. Од МВР јавија дека во...