Ознака: казина

Комисијата за заразни болести предлага отворање на казината и теретаните

Министерот за здравство, Венко Филипче, кажа дека денеска на состанокот на Комисијата за заразни болести се разговарало за дополнително попуштање на мерките, пред сѐ...

Обложувачниците и казината ќе може да работат онлајн

Економските оператори што организираат игри на среќа може да ја продолжат својата дејност онлајн, одлучи Владата. - Со оваа уредба се обезбедува можност за наплата...

Предлог закон на Собранието, обложувалниците да се преселат на најмалку 500...

Според предлог законот на Собранието, обложувалницте ќе треба да бидат дислоцирани на најмалку 500 метри од училиштата. За ова ќе треба да расправаат членовите...

Албанската Влада со затворање на обложувалниците им заштеди 50 милиони долари...

Албанската Влада со стапувањето на сила на одлуката за затворање на игрите на среќа, спортските обложувалници и казината, на граѓаните им заштедила 50 милони...

Албанскиот рецепт да се примени и за обложувачниците во БиХ

Властите на Федерацијата на БиХ не успеаја да ги стават обложувачниците во даночниот систем на државата Некои од даночните експерти и политичари од Босна и...

Се затвораат обложувачниците и казината

Во Албанија стапи во сила законот со кој се затвораат обложувачниците и електронските казина, кои ќе можат да работат под одредени услови и објекти. Ова...

Рама: По затворањето на обложувалниците ќе нема „онлајн монопол“

Албанскиот премиер Еди Рама на членовите на комисија за економија на Парламентот на Албанија, им вери дека по затворањето на обложувалниците на 31 декември...

Албанија ги сели казината и обложувалниците надвор од градовите

Албанската Влада до крајот на годината ќе ги затвори сите казина и спортски обложувачници во градовите и истите ќе ги дислоцира надвор од населените...

Се бара затворање на казината во Тетово поради нелегалности

Граѓанското движење против коцкање од Тетово на прес-конфренција инфомираше дека по нивниот протест на 4-ти мај и поднесена тужба Управниот суд донесе одлука за...