Ознака: кадри

Со повеќе пари во образованието до поквалитетни кадри

Од Стопанската комора на Македонија посочуваат дека со сегашното ниво на финансирање на образованието сме далеку под просекот на ОЕЦД и од земјите што...

Јавно се селектираат кадрите за антикорупциската комисија

Јавно и со директен пренос на Собранискиот канал на МТВ, собраниската комисија за прашања на изборите и именувањата, во текот на вчерашниот ден ги...

Претстава со филмски кадри од 160 холивудски филма на МОТ

Со „Блокбастер“ - претстава со филмски кадри од 160 холивудски филма, утревечер во Македонскиот народен театар ќе почне 43-от Меѓународен театарски фестивал „Млад отворен...

Фирмите тешко ги пополнуваат работните позиции

Работодавците во Бугарија се соочуваат со најголемиот недостиг од кадри од 2011 година, според истражувањето на компанијата за човечки ресурси „Менпауер груп“, во која...