Ознака: кадети

Кадетите имаат поволна ждрепка и адути за висок пласман на СП

Македонските кадети добија одлична група за претстојното Светско првенство (СП) за ракометари до 19 години, што од 6 до 18 август треба да се...

Одлична група за кадетите на СП 2019

Данска, Бахреин, Јапонија Аргентина и Нигерија ќе ѝ бидат противници на Македонија во групата Ц на Светското првенство за кадети (ракометари до 19 години)...

Кадетите се во третиот барабан за денешната ждрепка за СП

Машката кадетска ракометна репрезентација на Македонија, денеска, по ждрепката во Базел, ќе ги добие противниците за претстојното Светско првенство, кое од 6 до 18...

Кадетите во третиот барабан

Светската ракометна федерација (ИХФ) го објави распоредот на барабаните во пресрет на ждрепката за претстојното Светско првенство (СП) за кадети, што годинава ќе се...

Кадетите супериорно стигнаа до полуфиналето

По поразот од Германија, македонските кадети на меѓународниот турнир во Бугојно ги победија Србија со 35-26 и Швајцарија со 32-22, па денеска во полуфиналето...

Кадетите загубија од Германија

Со оглед на тоа што патувавме 15 часа и бевме без одржан тренинг, одлично го почнавме мечот, но имавме многу лоша игра во второто...

Македонија со 29 каратисти на силното младинско ЕП

Викендов на ЕП за кадети, јуниори и за постари јуниори во Данска ќе се натпреваруваат 1.092 каратисти од 51 држава Македонија со вкупно 29 каратисти...

Кадетите најавија одлично мундијалско издание

Презадоволен сум од прикажаната игра на турнирот. Победа против осмата селекција од последното ЕП, Србија, тесен пораз од Унгарија, која беше 10-та на ЕП,...

Кадетите влегоа во одличен ритам

Машката кадетска А-репрезентација на Македонија ја запиша и третата победа на меѓународниот ракометен турнир што се одржува во салата „Автокоманда“ во Скопје. По победите...

Одличен меѓусебен тест на мундијалските кадети

Кадетската А-репрезентација на Македонија забележа победа со 25-21 над Б-селекцијата во воведниот меч на меѓународниот ракометен турнир што во организација на Ракометната федерација на...