Ознака: кадети

Злато за Стојановиќ, сребро за Басаров, бронза за Белистојаноски

ПО ДВАТА НАТПРЕВАРУВАЧКИ ДЕНА НА ЕП ВО КАРАТЕ ЗА КАДЕТИ, ЈУНИОРИ И ПОМЛАДИ ЈУНИОРИ ДО 21 ГОДИНА Стојановиќ се закити со златниот медал, откако во...

Кадетите на Металург петти пат прваци, Стружанка третпат

РАКОМЕТ - ПРВЕНСТВА НА МАКЕДОНИЈА Кадетите на Металург се годинашните шампиони на Македонија меѓу ракометарите родени во 2004 г. и помлади. Во конкуренција на кадетките, шампион...

Селекторот Лазаров ги повика кадетите на селективен собир

РАКОМЕТ На првенството на ЕХФ, дивизија Б, од 9 до 15 август, Македонија ќе биде дел од групата А заедно со Полска и со Грција,...

Кадетите загубија од Шпанија

Македонската машка кадетска ракометна репрезентација, со пораз од Шпанија со 14-21 (7-8, 4-8 и 3-5), или 5-0 во поени, според новите тест-правила (се играат...

Кадетите ја почнаа мисијата „Медитерански игри“

Со вчерашните тренинзи во салата „Автокоманда“ во Скопје почна подготовката на македонската машка кадетска репрезентација, која ќе биде дел од 17. Медитерански игри за...

Кадетите ќе имаат силен медитерански тест

Настапот на Медитеранскиот шампионат во Атина ќе биде одличен тест за оваа генерација ракометари, кои летово треба да бидат домаќини на шампионатот на ЕХФ...

Кузмановски: Во Чиле ќе освоиме медал!

Боите на Македонија на СП за кадети, јуниори и постари јуниори ќе ги бранат седуммина каратисти Секогаш сум оптимист и пак ќе бидам. На Светското...

Кадетите први на Балканијадата во Бугарија

Целта е остварена. Момците одиграа одличен турнир. Борбено и техничко-тактички одлично се одиграни сите три натпревари. Времето до ЕП дивизијата Б е кратко, па...

Кадетите против Романија, Косово и Бугарија на БП

За селекторот Брестовац овој турнир ќе биде прв филтер во формирањето на кадетската селекција на Македонија за ЕП - дивизија Б, следната година Македонската машка...

Ракометниот мундијал во Македонија најави нов ѕвезден бран

Според играта, борбеноста и талентот што ги прикажаа на СП за кадети во Скопје, многумина од младите ракометари влегоа во тефтерите на тренерите и...