14.8 C
Skopje
20.10.2021 - 13:09

Ознака: Кадетен

Часар постигна 16 гола од 19 шута во меч од ЛШ

Со завршувањето на репрезентативната недела на Европската ракометна федерација (ЕХФ) продолжуваат клупските обврски на тимовите во Лигата на шампионите (ЛШ), во кои сигурна и...