9 C
Skopje
21.11.2018 - 9:27

Ознака: Кавадарци

Нов режим на работа на градскиот зелен пазар во Кавадарци

Од денеска градскиот зелен пазар во централното градско подрачје во Кавадарци со нов режм на работа. Досега кавадарчани повеќе од 50 години можеа да пазаруваат...

Невреме го зафати Кавадарци, интензивно се чистат улиците

Општина Кавадарци синоќа ја зафати невреме. Интензивно се работи на чистење на улиците од наноси со земја од страна на екипите на Јавното претпријатие...

Пожар во магацински простор во Кавадарци, нема повредени

Нема поврдени во пожарот што доцна синоќа избувна во магацински простор во Кавадарци, потврди Илчо Богевски, командир на кавадаречката Територијална противпожарна единица. -Изгоре дел од...

Автомобил излетал од патот Кавадарци-мотел Дреново

Дваесет и осум годишно лице од Кавадарци било повредено кога автомобилот со кој управувал излетал од регионалниот пат Кавадарци-мотел Дреново во текот на вчерашниот...

Кривични пријави за седум лица за злоупотреба на службена положба

Секторот за внатрешни работи Велес до надлежното Обвинителство поднесе кривични пријави за седум лица за злоупотреба на службена положба и овластување со што причиниле материјална...

Баба штитела бесправно изграден ѕид со телото на внукот

Баба го ставила малолетниот внук на бесправно изграден ѕид, за да не и го урне инспекција, по што заради надминување на проблемот бил алармиран...

Мопед удри во деветгодишно дете во Кавадарци

Деветгодишник бил повреден од мопед вчера попладне во Кавадарци, информираше денеска СВР Велес. Несреќата се случила на улицата Вишешница. - Мопед марка „јуинг ...

Вечерва во Кавадарци меморијална манифестација „Пријателите за Ристо“

Во организација на Здружението за алтернативна култура „Алтер Центар“ од Кавадарци вечерва со почеток во 20 часот во галеријата на Домот на културата „Иван...

Поради експлозија во електромрежата, Кавадарци без струја

Поради експлозија во мрежата, Кавадарци остана еден час без струја. Информацијата ја потврди Ленче Карпузовска од ЕВН, која најави дека за десетина минути се ќе...

Најдобра маската на „Кременковци“ од ОУ„Димка Ангелов Габерот“ од Ваташа

Река од принцези, принцови, пирати, сирени, црвенкапи, спајдермени и многу други маски денеска протече на градскиот плоштад во Кавадарци во рамките на традиционалното одбележување...