Ознака: Кавадарци

Кавадарци доби фонтана на виното

Виното како симбол на градот Кавадарци беше инспирација за нова фонтана која му даде сосема поинаков лик и на најубав начин ќе го краси...

Годишна изложба на Друштвото на ликовните уметници на Кавадарци

Во галеријата на домот на културата „Иван Мазов Климе“ вчера беше отворена традиционалната годишна изложба на Друштвото на ликовните уметници на Кавадарци, едно од...

Изложба на уметникот Горан Јованов во Кавадарци

Денеска во 12 часот во галеријата на Домот на културата „Иван Мазов-Климе“ ќе биде отворена самостојна изложба на ликовниот уметник Горан Јованов од Скопје. Јованов...

Кавадарчани добија велосипедска-пешачка патека покрај реката Луда мара

Денеска во 11 часот со пригодна свеченост ќе биде пуштена и официјално велосипедската пешачка патека во должина од 4 километри која оваа есен уште...

Кавадарчанец се обидел да ја убие сопругата со секира, па загинал...

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци заедно со увидна екипа од МВР изврши увид во куќа во селото Шивец, каде што беше пронајдена...

Изложба на фотографии на Љупчо Илиевски во Кавадарци

Во галеријата на домот на културата „Иван Мазов Климе“ во Кавадарци, утре во 12 часот, во рамките на манифестацијата „Кавадаречка културна есен 2020“ ќе...

Во Тетово, Куманово и Кавадарци стапуваат на сила мерки за заштита...

Во Тетово, Куманово и Кавадарци стапуваат на сила препораките и мерките во случај на неколкудневен надминат праг на ПМ10 честички во воздухот, информираат од...

Изложбата на млади ликовни уметници од Кавадарци годинава ќе се одржи...

Единаесеттата по ред изложба „Млади ликовни уметници од Кавадарци и нивните гости“ која во годините наназад традиционално се случуваше во Музеј-галеријата во Кавадарци, годинава...

Скулптури од лаванда и друга диворастечка флора во Кавадарци

Како завршен дел од проектот „Скулптури од лаванда и друга диворастечка флора“ синоќа љубителите на уметноста имаа можност да ја видат изложбата на скулптури...

Момче од Кавадарци пронајдено со убодни рани

По полноќ во Полициска станица Кавадарци било пријавено дека на раскрсница од улиците „Браќа Џунови и „7 Септември“ во Кавадарци, кај фонтаната, имало повредено...

Sword Art Online Alicization War of Underworld Part 2 (https://animefreak.ws/m/N1Jk) Episode 11 at website https://animefreak.ws. See more attack on titan animefreak

TONIKAWA: Over the Moon For You (Dub) Episode 9 at website https://gogoanime.be gogoanime weathering with you