Ознака: кавадаречко

Над дозволените концентрации на железо и никел во почвата во Кавадаречко

Резултати од испитување на загаденоста на почвата во Кавадарци вчера беа презентирани на едукативна работилница наменета за фармери која се одржа во Кавадарци како...

Изложба за пештерните цркви во кавадаречко

Денеска во Музеј-галеријата во Кавадарци ќе биде отворена изложба посветена на двете пештерни цркви Св. Лазар во селото Бегниште и Св. Никола во селото Драдња...

Четири пожари беснеат во Кавадаречко

Четири пожари беснеат во моментов во Кавадаречко, потврдија од Територијалната противпожарна единица Кавадарци. – Гори над селото Ваташа, таму има две наши и една екипа...

Три лица повредени во сообраќајка во Кавадаречко

Три лица се повредени во сообраќајна несреќа која 15 минути по полноќ се случила на регионалниот пат Кавадарци-Ресавска спирка. -Патничко моторно возило “Фиат Пунто“ со...

Пожар во кавадаречко

Пожар избувна денеска во месноста Белград, кавадаречко. Пожарот попладнево е ставен под контрола, но се следи состојбата со цел да не се појави нови...