-1.2 C
Skopje
25.1.2022 - 15:32

Ознака: кабаст

Изминатиот викенд изречени девет казни за непрописно фрлање кабаст отпад

Екипите на Градскиот инспекторат со поддршка на екопатролата на јавното претпријатие „Комунална хигиена“ викендов спроведоа акции на повеќе локации на територијата на општините Чаир...

Акција за собирање кабаст отпад во општината Чаир

Јавното претпријатие „Комунална хигиена“ - Скопје во периодот од 16 до 19 јули ќе спроведе акција за собирање кабаст отпад во општината Чаир. Законот...