Ознака: ИЈЗ

Тројца починати и 324 нови случаи на ковид-19, од кои 49...

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 2.290 тестови, а регистрирани се 324 нови случаи со ковид-19, едно...

Регистрирани петмина починати и 312 нови случаи на ковид-19

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје, дека во последните 24 часа направени се 2.605 тестови, а регистрирани се 312...

Бројот на нови случаи намален за 27,4 отсто изминатата недела

Минатата недела регистрирани се 1.818 нови позитивни случаи од 30 градови во државата, што е намалување од 27,4 проценти во однос на претходната недела,...

Забележани четири смртни случаи, 92 новозаразени и 363 закрепнати од ковид-19

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје, дека во последните 24 часа направени се 1.176 тестови, а регистрирани се 92...

Регистрирани шестмина починати и 302 нови случаи на ковид-19

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: направени се 2.182 тестови, а регистрирани се 302...

За третина помалку заразени и починати од ковид-19 минатата недела

Во периодот од 28 февруари до 6 март регистрирани се 2.504 нови ковид-случаи, што е за 32,3 отсто пмалку во однос на претходната недела....

Забележани 14 починати, 467 новозаразени и 414 оздравени од ковид-19

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје, дека во последните 24 часа направени се 2.533 тестови, а регистрирани се 467...

Пријавени 17 починати и 476 нови случаи на ковид-19

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје, дека во последните 24 часа направен е 2.781 тест, а регистрирани се 476...

Регистрирани деветмина починати и 183 нови случаи на ковид-19

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје, дека во последните 24 часа направени се 1.362 тестови, а регистрирани се 183...

Забележани речиси двојно повеќе оздравени отколку новозаразени од ковид-19

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 2.669 тестови, а регистрирани се 517 нови случаи на ковид-19, девет...