Ознака: ифц

Анѓушев во Вашингтон: Силна поддршка од Светска банка и ИФЦ

Заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев, во рамки на учеството на Конференцијата на Југоисточна Европа и Источен медитеран „Нови...

„Чебрен“ ќе се гради, „Галиште“ ќе чека

Во наредните неколку недели се очекува тим од ИФЦ да ја посети нашата земја и, се очекува, тогаш да бидат утврдени повеќе детали за...

Заев се сретна со делегација на ИФЦ

Премиерот Зоран Заев, придружуван од своите соработници денеска се сретна со делегација на Меѓународната финансиска групација (ИФЦ), дел од Светска банка, предводена од Вебке...