8.8 C
Skopje
17.10.2021 - 6:34

Ознака: италјанско разузнавање

Италијанското разузнавање предупредува на нов бран од 20.000 мигранти

Италијанските разузнавачки агенции предупредуваат за нов наплив на мигранти во наредните недели, а во извештајот се наведува дека најмалку 20.000 мигранти се подготвени да...