Ознака: исчезнат

Техно – Мобилните телефони наскоро може да исчезнат

Професорката од универзитетот „Стерн“ во Њујорк, Ејми Веб, предвидува дека мобилните телефони може наскоро да исчезнат и наведува дека тоа не би било првпат...

Зошто не смее да исчезнат бумбарите

Над 75 отсто од светските земјоделски култури имаат корист од запрашувањето од инсекти, проценето од 235 до 577 милијарди долари годишно. Од 124 земјоделски...

По 100 години, пронајден брод исчезнат во Бермудскиот триаголник

Истражувачите веруваат дека ги пронашле остатоците од потонатиот брод „СС Котопакси“, кој во 1925 година исчезнал во Бермудскиот триаголник и, ако таа информација е...

Полицијата трага по 88-годишен скопјанец

Полицијата трага по 88-годишен скопјанец, кој го напуштил домот и заминал во непознат правец. Вчера во 14:30 часот во СВР Скопје, Р.Е.(45) од Скопје, пријавил...

До 2030 година ќе исчезнат 20 милиони работни места

Роботите би можеле да заменат 20 милиони работни места во индустријата во светот до 2030 година, што ќе ги влоши социјалните и географските нееднаквости,...

Скијач исчезнат пред повеќе од 60 години идентификуван со помош на...

Француски скијач кој исчезнал во Италија пред повеќе од 60 години и чиишто остатоци беа најдени во 2005 година, конечно е идентификуван откако приказната...