Ознака: исчезнат гостиварец

Извлечено телото на гостиварец од Вардар, кој беше пријавен за исчезнат

Од водите на Вардар доцна попладнето е извлечено телото на 68-годишниот жител на гостиварско село Балиндол, кој изутрината беше пријавен за исчезнат. По наредба...