Ознака: исчезнати

Поплави и лизгање на земјиштето во Индонезија: Има загинати и исчезнати

Најмалку 16 лица загинаа, а стотици други се раселени од нивните домови поради лизгање на земјиштето и поплавите што го погодија островот Сулавеси во...

Се стравува од најлошото по ерупцијата на вулканот на Нов Зеланд

Единаесет државјани на Австралија се водат како исчезнати, додека 13 се хоспитализирани по ерупцијата на вулканот на Нов Зеланд, изјави австралискиот премиер, Скот Морисон. Се...

Над 2.500 луѓе се наоѓаат на листата на исчезнати по ураганот...

Околу 2.500 луѓе се наоѓаат на списокот за исчезнати по разорниот ураган Доријан кој ги погоди Бахамите. Според надлежните можно е на листата да...

На Бахамите 2.500 луѓе се водат како исчезнати по ураганот

Официјални лица денеска соопштија дека околу 2.500 луѓе на Бахамите се водат како исчезнати по ураганот Доријан. Портпаролот на Националната служба за управување со кризи,...

Најмалку 30 исчезнати откако се запали ферибот во близина на Јава

Најмалку 30 лица се пријавени како исчезнати откако се запали ферибот во близина на островот Јава во Индонезија. Во моментот на несреќата, на траектот имало...

Повторно зачестија објавите за исчезнати лица

Социјалните медиуми сѐ почесто се преплавуваат со објави за исчезнати лица. Изминативе денови беа забележани низа исчезнувања на луѓе во главниот град. Според податоците...

Русија отвора нова истрага за студентите што настрадаа на Урал пред...

Кон крајот на јануари 1959 година, група од десетмина студенти се упатила на кампување на планината Урал во Русија. Групата ја сочинувале осум момчиња...

Запрена потрагата по фудбалерот Емилиано Сала

Полицијата ја запре потрагата по фудбалерот Емилиано Сала и пилотот Дејвид Иботсон, откако спасувачите не успеаа да го пронајдат исчезнатиот авиот, пренесува Би-би-си. Аргентинскиот 28-годишен...

Педесет луѓе се водат како исчезнати во нападот во хотелски комплекс...

Педесет луѓе се уште се водат како исчезнати во хотелскиот комплекс во Најроби по вчерашниот напад, соопшти Црвениот крст. Тоа беше објавено неколку часови откако...

Тројца исчезнати во невремето во Шпанија

Најмалку три лица се водат како исчезнати во Шпанија откако земјата изминатиов викенд ја погоди невреме проследено со пад на температурите, како и врнежи...