16 C
Skopje
19.9.2018 - 9:32

Ознака: исчезнати

Експертите го предвидуваа катастрофалниот пожар на Атика

Грција Грчките медиуми вчера ги бараа одговорите на тоа зошто загинаа голем број луѓе и дали огнената стихија што го зафати просторот на полуостровот Атика...

Најмалку 26 загинати и 131 исчезнати при уривање на брана во...

Спасувачките служби досега пронајдоа 28 тела на загинати при поплавите предизвикани во понеделникот по уривањето на брана во провинцијата Атапу во југоисточен Лаос, соопштија денеска...

Албанија ќе ги пронаоѓа и идентификува исчезнатите од времето на Енвер...

Албанската Влада го одобри Договорот со Меѓународната комисија за исчезнати лица (ИЦМП), за отпочнување на процес за пребарување и идентификација на дел од илјадниците...