19.8 C
Skopje
20.6.2021 - 23:42

Ознака: исчезнаа

Каде исчезнаа близу 1.500 првачиња

Oд вкупниот број родени деца во 2012 година, дури 1.483 деца не се запишале како првачиња во 2018 година. Каде се овие деца? Дали...

Исчезнаа тајландските активисти кои беа обвинети за навреда на монархијата

Исчезнаа тројцата тајландски активисти кои се соочуваат со обвиненија за навреда на монархијата, откако наводно биле уапсени во Виетнам. Заменик-премиерот на Тајланд, Правит Вонгсуван, негира...

Животински видови што исчезнаа во 2018 година!

Една студија објавена во научното списание „Сајанс адвенс“ открива дека веќе влеговме во шестата историска ера на масовно истребување на животинските видови Како директна последица...

Црните точки исчезнаа од патиштата

По последната трагична сообраќајна несреќа кај Ласкарци, за чии причини во јавноста сѐ уште се чека официјална информација, меѓу многубројните дилеми се наметна и...