16 C
Skopje
21.9.2018 - 23:56

Ознака: истрага

Поранешен висок функционер на ОН изигрувал хуманитарец, а држел деца како...

Обединетите нации(ОН) покренаа истрага откако поранешен висок функционер, поврзан со британска хуманитарна организација, бил уапсен заради тешко сексуално насилство врз деца. Полицијата соопшти дека го...

ФБИ нуди милион долари за пронаоѓање на новинар кој исчезна во...

Федералните власти на САД понудија награда од еден милион долари за какви било докази што ќе помогнат во потрагата на американскиот новинар Остин Тајс,...

Беживотно женско тело пронајдено во водите на Охридско езеро

Беживотно женско тело рано утрово е пронајдено во водите на Охридското езеро во близина на брегот кај селото Љубаништа. Телото го забележал случаен минувач за...

Трамп го бара убиецот на агентот чија смрт ја смени борбата...

Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп се обидува да го зголеми притисокот за апсење на мексиканскиот нарко-бос Рафаел Каро Квинтеро, кој наводно, го наредил убиството...

ОН: Да се зачуваат доказите за хемискиот напад врз Дума

Истражителите на Обединетите нации(ОН) денеска го осудија нападот за кој се претпоставува дека е извршен со хемиско оружје во сирискиот град Дума и нагласија...

Трамп: Претресот на ФБИ во канцеларијата на Коен беше срамна акција

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека претресот што ФБИ го изврши во канцеларијата на неговиот личен адвокат Мајкл Коен бил срамна акција и воопшто...

Уште шестмина приведени за оружениот инцидент во Мала Речица

Полицијата вчера привела уште шест лица поврзани со оружениот инцидент во Мала Речица. Дел од нив се приведени, а некои сами и се предале...

ОЈО ќе го истражува ревизискиот извештај на МЕПСО за 2016 година

Владата на вчерашната 62. седница донесе одлука ревизискиот извештај на МЕПСО за 2016 година да биде испратен до Основното јавно обвинителство со цел дополнителна...

Британците не сакаат заедничка истрага со Русите за случајот „Скрипал“

Британската делегација во Организацијата за забрана на хемиско оружје го отфрли рускиот предлог за заедничка британско-руска истрага за труењето на поранешниот руски шпион Сергеј...

Вашингтон Пост: Трамп под истрага, но без обвинение

Американскиот претседател Доналд Трамп е под истрага на тимот на специјалниот обвинител Роберт Милер, но против него засега не се планира никакво обвинение, објави...