-3 C
Skopje
22.2.2019 - 7:50

Ознака: истрага

Заев се прашува дали Груевски бил киднапиран?

Едно е јасно, дека Никола Груевски побегнал со дипломатско возило на Унгарија. Отворена е двојна истрага која треба да утврди како избегал. Штом истрагата...

Приказната за бездомникот што ги трогна Американците е бесрамна измама

Приказната за бездомникот што ги дал своите последни 20 долари на жена која била во неволја, за таа да купи бензин и да се...

Груевски поминал низ Црна Гора во неделата

Министерството за внатрешни работи на Црна Гора соопшти вечерва дека поранешниот македонски премиер Никола Груевски на 11-ти месецов влегол во Црна Гора и во...

Груевски избегал со унгарско дипломатско возило преку Албанија

Албанија и официјално потврди дека поранешниот македонски премиер Никола Груевски за Унгарија заминал преку Албанија. Секторот за граница и миграција при албанската државна полиција во...

Груевски избегал преку Албанија и Црна Гора?

Извршената верификација на системот на граничните премини од страна на албанските власти потврдила дека поранешниот македонски премиер Никола Груевски, Албанија ја напуштил на 11...

Финансирањето на потрагата по Медлин Мекен дава надеж, но предизвика и...

Одобрените дополнителни 150 илјади фунти за полициската истрага за пронаоѓање на исчезнатата Медлин Мекен даваат нова надеж за решавање на случајот, но предизвикаа и...

Истражна постапка за лицето кое во сообраќајка кај Слупчане усмрти човек

Поведена е  истражна постапка против 21-годишниот жител на Липково кој синоќа, на локалниот пат, возејќи со голема брзина, удрил во двајца пешаци, сопружници, усмртувајќи го мажот...

Мистериозни објекти на небото ги мачат пилотите и ирските власти

Ирската воздухопловна управа ја испитува можната појава на неидентификуван летечки објект (НЛО) пријавен од пилотот на лет на „Бритиш еарвејвс“ на релацијата Монтреал, Канада...

„Барањето игла во јагода“ ја вознемири Австралија

Жена од Австралија е обвинета дека, наводно, ставала игли за шиење во јагоди, во знак на одмазда, што предизвика слични инциденти по кои повеќе луѓе...

Манчестер Сити под истрага

Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА) започна истрага против Манчестер Сити заради можно прекршување на правилата со кои се забранува сопственоста на играчи од трети земји.   Според...