-0.2 C
Skopje
26.1.2022 - 21:46

Ознака: истрага

Тетовските обвинители го разгледуваат извештајот на германските експерти за пожарот во...

Основното јавно обвинителство (ОЈО) го доби преведениот извештајот од истрагата за пожарот во тетовската модуларна болница изготвен од Сојузната криминалистичка полиција од Германија, информираат...

Момчето на прегазената девојка пуштено од болница, возачот уште е во...

Дваесет и двегодишниот возач и натаму се наоѓа во полициска станица, каде што е спроведен по увидот на местото на синоќешната сообраќајка на булевар...

Роднини на загинатите во автобуската несреќа во Бугарија бараат паралелна истрага

Роднини на загинатите и преживеаните во автобуската несреќа што се случи на автопатот „Струма“ во Бугарија, во ноември, пред Окружниот суд во Перник побараа...

Се очекуваат резултатите од вештачењата за автобуската несреќа во Бугарија

Резултатите од вештачењата (судско-медицинското, техничкото и пожарно-техничкото) за автобуската несреќа што се случи на автопатот „Струма“ би можеле да бидат готови до недела, според...

Како југословенските служби покажаа дека Кенеди не бил убиен од еден...

Важните откритија изостанаа со објавувањето на новите документи за убиството на американскиот претседател Џон Ф. Кенеди, како што оценуваат истражителите и новинарите по објавата...

Се очекуваат експертските заклучоци за несреќата во Бугарија додека истрагата се...

Истрагата за автобуската несреќа во која минатиот месец загинаа 45 лица на автопатот „Струма“ во Бугарија се ближи кон крајот, со што се очекуваат...

Убиениот претседател на Хаити чувал листа на моќници, атентаторите дошле по...

Според сознанијата на „Њујорк тајмс“ Пред да биде убиен во јули, претседателот на Хаити Жовенел Моиз составувал листа од моќни политичари и бизнисмени вмешани во...

Во Париз уапсен еден од осомничените за убиството на Кашоги

Државјанин на Саудиска Арабија е уапсен во Франција под сомнение за вмешаност во убиството на новинарот Џамал ​​Кашоги. Француските медиуми јавуваат дека осомничениот Калед Аед...

Бразилскиот претседател под истрага за ширење невистини за коронавирусот

Базилското правосудство покренува истрага против претседателот Жаир Болсонаро за кажување невистини во изјавите за пандемијата на коронавирус. Истрагата ја наредил еден од судиите на Врховниот...

Посмртните останки од загинатите ќе бидат пренесени в петок, по идентификацијата

Идентификацијата на телата на 45-те жртви во сообраќајната несреќа на автопатот „Струма“ треба да биде завршена до утре, по што ќе почне подготовката тие...