15.9 C
Skopje
29.3.2020 - 17:09

Ознака: Истекува

Истекува мандатот на Хашкиот трибунал

Петгодишниот мандат на Специјалниот суд за злосторства на поранешната ОВК истекува на 30 јуни 2020 година, но портпаролката на судот Ангела Гриеп вели дека...