Ознака: испорачани дози

„Астразенека“ повторно нема да ја испорача договорената доза вакцини во ЕУ

Компанијата „Астразенека“ ѝ соопшти на Европската Унија дека во вториот квартал ќе достави помалку од 90 милиони дози од вакцината против коронавирусот. Тоа значи...