Ознака: исплата

МЗШВ: 4,5 милиони евра ќе се исплатат за штети од временски...

Владата на денешната седница донесе одлука за исплата на штетите од елементарни непогоди што ги претрпеа земјоделците во 2016, 2017 и 2018 година. Висината...

Од јануари ќе добиваат месечен надомест приватните специјализанти кои почнале специјализација...

Министерството за здравство информира дека за приватните специјализанти кои започнаа со специјализација од септември 2021 година месечниот надомест ќе почне да им се исплаќа...

Општина Битола исплати 1.170 000 денари за 52 здруженија на граѓани

Општина Битола ја заврши исплатата на 1.170.000 денари кон здруженијата кои аплицираа на јавните повици објавени од општината во јуни годинава. Со потпишувањето на исплатата...

Исплатата на пензиите ќе започне од 28 септември

Владата денеска ја разгледа и усвои Информацијата за исплата на пензии за месец септември 2021 година и го задолжи Фондот на пензиското и инвалидското...

Талески: Почнува исплатата на субвенции за тутун

На предлог на пратеници од парламентарното мнозинство, предводено од СДСМ, Собранието вчера ги усвои предлог-измените на Законот за земјоделство и рурален развој, соопшти Миле...

Од утре започнува етапната исплата на априлските пензиите

Oд утре почнува етапната исплата на априлските пензии. Министерството за труд и социјална политика информира дека пензиите ќе бидат исплатени предвреме и етапно, со...

Продолжен е рокот за исплата на финансиската поддршка од 6.000 денари

Продолжен е рокот за исплата на финансиската поддршка од 6.000 денари за нешто повеќе од 24.000 граѓани до 31 март, соопшти Владата по денешната...

МОН: Забрзан начинот на исплата на ученичките и студентските стипендии

Министерството за образование и наука изврши целосна промена на начинот и динамиката на исплата на средствата за ученички и студентски стипендии. Оттаму додаваат дека...

„Алкалоид“ исплати новогодишен надомест за вработените и донираше 1,2 милиони евра...

Производите на „Алкалоид“ се дел од секојдневието на милиони луѓе во земјите каде што компанијата има воспоставено свои деловни операции. Секој производ што го...

Акцијата на скопски водовод за исплата на долгови без камата трае...

Акцијата за исплата на долговите без камата за задоцнето плаќање, за физички и правни лица, е во тек и истата завршува на 15.12.2020. Ги...