Ознака: испитување

Примањето на новата вакцина не е „прошетка низ парк“, но би...

Многумина се прашуваат како ќе изгледа примањето на новата вакцина против ковид-19, откако почна вакцинацијата во Велика Британија. Дали ќе биде како вакцината против...

Русите сакаат да го испитаат Навални во Германија

Руската полиција објави дека сака да го испита рускиот опозициски лидер Алексеј Навални во Германија, кој, како што тврди Берлин, бил отруен со нервен...

По осум часа заврши распитот на Ахмети пред Специјалниот суд за...

Испитувањето на претседателот на Демократската унија за интеграција (ДУИ) Али Ахмети од страна на истражителите на Специјалното обвинителство за воени злосторства во Косово, кое...

Почнаа клиничките испитувања на руската вакцина-вакциниран првиот доброволец

Рускиот државен институт за вирусологија и биотехнологија „Вектор“, почна со клиничко испитување на потенцијалната вакцина против ковид-19. Првиот доброволец ја прими вакцината и моментално се...

Караџовски: Во некои подобри времиња ќе се испита од кога коронавирусот...

Голем број прашања се покренаа околу тоа дали коронавирусот бил присутен во земјава уште пред да биде детектиран првиот случај на заболен од ковид-19,...

Ќе се преиспитува пресудата за „мерцедесот“ на Јанкулоска

За вонредното преиспитување на затворската казна за ексминистерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, за набавката на „мерцедесот“, ако нема дополнителни промени во распоредот, месецов...

Во проверка на квалитетот на водата

Вработените го испитуваат квалитетот на водата во каптажите Рашче 1 и Рашче 2, на 22 Март – Светскиот ден на водата. Потребите за вода...