29.8 C
Skopje
27.9.2021 - 18:05

Ознака: Исламската

Можен втор живот на Ал каеда и Исламската држава

Најнови предупредувања од ЦИА Брзото повлекување на американските безбедносни трупи од Авганистан прави интензивен притисок врз Централната американска разузнавачка служба (ЦИА) за да најде начини...

Исламската држава притиска и кон Македонија

Ова не е првпат припадници на ИСИС да бидат уапсени во земјава. Според извештајот на Стејт департментот за тероризмот во светот во 2019 година,...