Ознака: ирачки војници

Четворица ирачки војници повредени во ракетен напад на база

Четворица ирачки војници се повредени во ракетен напад врз нивната база северно од Багдад, каде што до неодамна беа присутни американски инструктори, соопштија ирачките...