Ознака: Иракли Кбилашвили

Металург трет на турнирот во Кањижа

Централниот бек на Металург, Грузиецот Иракли Кбилашвили, беше прогласен за најкорисен (МВП) ракометар на турнирот Ракометарите на Металург го освоија третото место на турнирот Кањижа-куп...

Металург го заокружува составот за новата сезона

Грузискиот централен бек Кбилашвили е шестото засилување за победникот на Купот на Македонија, по пикерот Вујовиќ, левото крило Поповиќ, десното крило Чантурија, левиот бек Мариќ...