Ознака: инцидент

Приведено уште едно лице од инцидентот кај плоштадот Скендер бег

Од страна на Единицата за насилен криминал – Одделение за крвни деликти при СВР Скопје приведен е Р.А. (29) од Скопје, осомничен дека на...

ДУИ ги обвини активистите на АА, ВМРО-ДПМНЕ и Левица за инцидентот...

Демократската унија за интеграција (ДУИ) најостро ги осудува инцидентите на антиевропските протести поттикнати од проруските елементи во нашето општество, вклучително и сценариото што вечерва...

Инцидентот не го предизвикал Адеми, туку тие што го искорнаа микрофонот,...

Претседателот на Собранието апелира ваквото однесување да не се повтори Претседателот на Собранието Талат Џафери денеска на брифинг со новинарите коментирајќи го последното случување од...

Инцидентот во Собранието покажува зошто Бугарија поставува сѐ повеќе небулозни барања...

Политикологот Синиша Пекевски за вчерашниот инцидент во Собранието Инцидентот во Собранието на Бугарите им дава прилика да поставуваат небулозни барања, гледајќи со кого имаат работа,...

Милошоски поднесе кривична пријава против Азири по фејсбук-објавата за „кршење раце...

Пратеникот Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ поднесе кривична пријава против Државниот секретар во Министерството за култура, Валмир Азири, објавуваат повеќе медиуми. Ваквиот чекор уследи откако...

Фрлените филџани во Собранието одекнаа и во регионот

„Бурно во македонскиот парламент“, „тепачка во македонскиот парламент“ „Летаа филџани за кафе и шишиња со вода“, „филџани, амандмани и Див Запад“... Ова се дел...

Милошоски: Комисијата за европски прашања под раководство на Адеми се претвори...

Комисијата за европски прашања под раководство на пратеникот Арбер Адеми се престори во комисија за Див Запад, реагираше Антонијо Милошоски, пратеник од ВМРО-ДПМНЕ. - За...

Џафери свикал итна координација: Граѓаните самите ќе проценат од снимките кој...

Претседателот на Собранието Талат Џафери, попладнево свика итна координација на која беа поканети сите координатори и претставници на политичките партии во Собранието. На поканата...

ОБНОВЕНО: Инцидент во Собранието, Адеми фрлаше предмети кон пратеници

Поради несогласувања околу дневниот ред на Комисијата за европски прашања (КЕП) во Собранието настана инцидент. При обидот на пратеници од опозицијата да ја прекинат...

Видео: Сечеле катанци, намерно пуштале животни, се обиделе да ја обијат...

Обид за обивање на благајната, пресечени катанци на живеалиштата на животните и неовластено влегување на посетители, се меѓу инцидентите забележани во Зоолошката градина Скопје...