Ознака: инциденти

За 24 часа во Србија регистрирани 50 инциденти со мигранти

Во српскиот град Шид, кој се наоѓа во Сремскиот округ, каде има три прифатни центри за мигранти, во последните 24 часа регистрирани се 50...

Неколку инциденти на Парадата на гордоста во Белград, уапсени четири лица

Повеќе инциденти се регистирани пред одржувањето на Парадата на гордоста во Белград, а според тамошните медиуми приведени се и четири лица кои се судриле...

„Жан Моне“ ќе се бори против инцидентите во Собранието

Дали навистина може со деловнички и интервенции во други правни акти целосно да се отстрани ризикот од инциденти во државните институции, предизвикани од партиско-политикантски...

Приведени тринаесет матуранти во Загреб

Во Загреб денеска за време на манифестацијата „норијада“, на која учениците го одбележуваат завршувањето на средното училиште, дошло до инциденти поради коишто биле приведени...

Нови инциденти меѓу мигрантите и полицијата во бегалскиот камп Диавата

Насобраните бегалци и мигранти во прифатниот бегалски камп Диавата во близина на Солун, повторно масовно се обидоа да ги пробијат полициските блокади и да...

„Боинг“ сам си правел технички прегледи

ФАА, поради наводните недоволни фондови и ресурси, во изминатите години делегираше сѐ поголем авторитет на „Боинг“, да преземе поголем дел од работата за сертифицирање...

Инциденти во Солун на протест против Договорот од Преспа

Мали инциденти се случија синоќа пред концертната сала во Солун каде што се одржуваше манифестација за одбележување на Меѓународниот ден на сеќавање на жртвите...

Инциденти на протестот во Атина – повредени најмалку 15 лица

Сериозни инциденти се случија за време на протестот против Договорот од Преспа пред грчкиот Парламент, повредени се најмалку 15 лица меѓу кои и еден...

Најмалку деветмина загинати при инциденти на изборниот ден во Авганистан

Најмалку девет лица загинаа, а околу 110 други се ранети денеска при различни инциденти и неколку бомбашки напади во Авганистан, каде во тек се...

МВР регистрираше седум попречувања на гласањето на неколку избирачки места

На еден час пред затворање на гласачките кутии, МВР информира за седум попречувања на гласањето на неколку избирачки места. Во текот на денот од...