8.2 C
Skopje
31.3.2020 - 15:37

Ознака: информирање

Хан: Квалитетното информирање им помага на граѓаните да направат информиран избор...

Еврокомесарот за проширување Јоханес Хан денеска во Скопје на две недели од референдумот за земјата порача дека од клучна улога е квалитетното известување на...

Меката моќ на лажните вести

Македонските медиуми и јавност во пресрет на претстојниот референдум се исправени пред сериозен предизвик, кој се должи на евидентниот „квантитативен и квалитативен скок“ на...