33.8 C
Skopje
4.8.2021 - 12:10

Ознака: инфицирани

Наместо ракување, поздравување со нога

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган за време на неодамнешната посета на Брисел, наместо да се ракува со своите домаќини, во случајот со генералниот секретар...