Ознака: инфективно одделение

На инфективните одделенија во Македонија се лекуваат 753 пациенти

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат 612 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот....

Инфективното одделение во Битола полно, пациентите ќе се праќаат во Охрид

Со зголемувањето на бројот на инфицираните од ковид-19 се наполни Инфективното одделение во Битола. Во Клиничката болница во Битола хоспитализирани се вкупно 20 пациенти. Со...

Доктори од Скопје и Штип ќе работат на Инфективното одделение во...

Двајца доктори од Штип и Скопје ќе работат на Инфективното одделение во Куманово, откако 11 доктори заболеа од коронавирусот, посочи на денешната прес-конференција министерот...

Yashahime: Princess Half-Demon (https://kissanimeonline.com/m/69O4) Episode 15 at website https://kissanimeonline.com. See more kissanime softonic

Watch Akudama Drive Episode 3 at website https://gogoanime.be weathering with you gogoanime