2.8 C
Skopje
28.10.2021 - 1:38

Ознака: инфективна клиника

Инфективна: Модуларната болница се дезинфицира по затворањето овозможено од слободните места

Модуларната болница во моментов се дезинфицира и се спроведуваат стандардни процедури за нејзино одржување, откако доволниот број на слободни места во последниот период овозможи...

Доцна вечерва пристигнува офицерот на АРМ кој се заразил со ковид-19...

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска ја потврди информацијата дека припадник на АРМ е заразен со коронавирус во Африка. Потполковник на македонската армија кој учествувал во...

Отпад од Инфективната болница го закопувале кај бунарското подрачје „Нерези Лепенец“

Две лица од скопско организирале транспорт на повеќе пратки на отпад од Инфективна болница до заштитната зона на бунарското подрачје „Нерези Лепенец“ во општина...

Спасовски пренесен на Инфективната клиника во Скопје

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски вчеравечер е хоспитализиран на Клиниката за инфективни болести во Скопје. Тој со Брза помош бил спроведен во болница,...

Капацитетите на Инфективна се исполнети, во функција се става модуларната болница

Капацитетите на Инфективната клиника се исполнети и од синоќа во функција е ставена модуларната болница поставена во близина на клиничката зграда, објави „360 степени“...

Пратеникот Јахоски примен на Инфективна со симптоми на ковид-19

Пратеникот на ДУИ, Исмаил Јахоски, синоќа бил хоспитализиран на Инфективната клиника, објави „Зyртаре.нет“ повикувајќи се на извори блиски до партијата. Според првичните информации Јахоски...

Филипче се обидел да ги убеди медицинските сестри кои дадоа отказ...

Министерот за здравство, Венко Филипче, утрово се сретнал со трите медицински сестри од Инфективната клиника кои дадоа отказ. Според објавата на министерот, тие се...

Љубе Бошкоски: На Инфективна сум, состојбата ми е подобра

Поранешниот министер за внатрешни работи Љубе Бошкоски преку неговата официјална фејсбук-страница информираше дека е на Инфективната клиника каде што прима терапија, и дека се...

Милошоски хоспитализиран на Инфективната клиника поради висока температура

Кандидатот за пратеник од ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски, е примен на Инфективната клиника откако неколку дена имал покачена телесна температура, иако вчера имал негативен резултат...

Пациентите со коронавирус од „8 Септември“ ќе се преместат во Инфективна

Министерството за здравство прави план, со кој, сите пациенти заболени од коронавирусот кои се лекуваат во болницата „8 септември” ќе бидат преместени на лекување...