Ознака: инфантино

Инфантино: Во натпреварувањата на ФИФА играчите би заслужиле аплауз, а не...

Во натпреварувањата на ФИФА неодамнешните демонстрации на играчи на натпреварите во Бундес-лигата би заслужиле аплауз, а не казна. Сите мора да кажеме не за...

Спортските расисти во Италија ќе се откриваат со видеотехнологија

Со расизмот во Италија нема напредок и тоа претставува сериозен проблем, вели претседателот на ФИФА, Инфантино Првиот човек на италијанската Серија А, Луиџи де Сиерво,...

Инфантино ги бранел интересите на Манчестер Сити и ПСЖ

Претседателот на ФИФА, Џани Инфантино, според тајни информации од „Фудбал ликс“ објавени од германскиот весник „Шпигел“, како генерален секретар на УЕФА ги бранел интересите...

ФИФА негира дека има проблеми со Меси и Роналдо

Претседателот на ФИФА, Џани Инфантино негира дека има проблем во односите со двете големи фудбалски ѕвезди - Лионел Меси и Кристијано Роналдо. Шефот на Светската...

Инфантино: Ова е најдоброто светско првенство во историјата

Претседателот на ФИФА, Џани Инфантино, и се заблагодари на Русија за организацијата на Мундијалот за кој рече дека била на највисоко ниво. - Ова првенство...