Ознака: интер

Оспоруваниот стратег се докажа продолжувајќи ја трофејната низа на Севилја

Шпанскиот тренер Хулен Лопетеги (53) успеа да се докаже по неуспесите и разочарувањата кои го следеа во изминатите неколку години, предводејќи ги фудбалерите на...

„Бикот“ го доближи Интер до трофејот кој би можел да ја...

Лаутаро Мартинез (22) со два гола и аситенција беше клучниот фудбалер на Интер во вечерашната убедлива победа над Шахтер од 5-0, со која „нероаѕурите“...

Манчестер јунајтед и Интер се поблиску до трофејот

Јунајтед, Интер, Копенхаген и Шахтар се првите четири тима, четвртфиналисти во Лига Европа, за завршниот турнир во Германија Манчестер јунајтед, Интер, Копенхаген и Шахтар си...

За една деценија 10 клуба вложиле над шест милијарди во трансфери

Меѓу првите 10 на листата со 25 клуба се Манчестер сити, ПСЖ, Манчестер јунајтед, Барселона, Милан, Челси, Јувентус, Арсенал, Реал и Интер На истекот од...

Икарди му се закани на Интер

Мауро Икарди им се заканил на водечките луѓе на Интер дека нема проблем да седи на страна и да почека две години да заврши...

Миланските ривали се борат за потписот на Конте

Двата фудбалски гиганти од Милано почнуваат нова битка. Според медиумите на Апенините, Милан и Интер се цврсто решени да го привлечат за свој тренер...

Икарди побара јавно извинување од Интер

„Војната“ помеѓу Мауро Икарди и Интер станува се посериозна. Аргентинскиот напаѓач побара јавно извинување од клубот за односот кон него во последниве години. Иднината...

Серија „А“ се пофали со повеќе гледачи на трибините, Интер води

Италијанските навивачи, кои во живо следеле натпревари од првата полусезона во Серија „А“, се повеќе на број во однос на минатата година. И како...

Уапсен водачот на навивачите на Интер за инцидентите пред Интер –...

Водачот на навивчите на северната трибина на „Џузепе Меаца“, Марко Пиовела е уапсен, известува „Газета Дело Спорт“. Италијанските власти го обвинуваат навивачот поради тешките борби...

УЕФА ги осуди расистичките навреди на навивачите на Интер

УЕФА ги осуди расистичките навреди на навивачите на Интер против дефанзивецот на Наполи, Калиду Кулибали за време на натпреварот на 18-тото коло на Серија...