36.8 C
Skopje
28.7.2021 - 19:39

Ознака: интерпол

Жестока борба меѓу Косово и Србија околу Интерпол

Приштина и Белград водат жестока борба околу зачленувањето на Косово во Интерпол. Додека српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ вели дека неговата држава...

Косово ќе аплицира за членство во Интерпол

Зачленувањето на Косово во Интерпол претеставува еден од приоритетите на актуелната косовска Влада и за таа цел се мобилизираат министерствата за изготвување стратегија за...

Интерпол: Ослободени 350 лица од криумчарите на луѓе

Интерпол денеска соопшти дека во координирана полициска операција во 13 држави ослободени се речиси 350 лица од криумчарите на луѓе, а ширум Кариби и...

Танјуг: Харадинај тргнат од листата на Интерпол за да го посети...

Со отстранувањето на косовскиот премиер Рамуш Харадинај од листата на лица по кои трага Интерпол, македонските власти ја овозможиле неговата денешна посета на Скопје,...