29.8 C
Skopje
4.8.2021 - 23:07

Ознака: интерпол

Косово го повлече барањето за прием во Интерпол

Премиерот во оставка на Косово, Рамуш Харадинај, денеска испрати писмо до Собранието на Интерпол во кое се вели дека Приштина ја повлекува својата апликација...

Турчин баран од Интерпол уапсен на преминот Долно Блаце

На граничниот премин Долно Блаце при влез во земјава, во попладневните часови на 9 октомври, бил уапсен 37-годишен турски државјанин. Како што информираат од МВР,...

На листата на Интерпол најголем број се Албанци, од нив 116...

Според најновите податоци на Интерпол, Албанија е на врвот во однос на сите европски земји со 116 Албанци обвинети за разни кривични дела за...

Египет бара од Интерпол да го најде портретот на Тутанкамон

СВЕТОТ Е СЦЕНА Во почетокот на јули Египет побара од Интерпол да го пронајде портретот на Тутанкамон стар 3.000 години, продаден во Лондон за околу...

Сопругата продолжува да се бори за поранешниот шеф на Интерпол, наспроти...

Сопругата на поранешниот шеф на Интерпол, Менг Хонгвеј, кој беше уапсен во Кина за мито во вредност од два милиони долари, вчера соопшти дека...

Поранешниот шеф на Интерпол призна дека земал милионско мито

Поранешниот шеф на Интерпол, Менг Хонгвеј, денеска се изјасни како виновен на неговото судење за земање мито во вредност од повеќе од два милиони...

Педесет деца спасени во разбивањето на меѓународен синџир на педофилија

Двегодишната меѓународна операција во која беа вклучени полициите на Австралија, Бугарија, Нов Зеланд, Тајланд и на САД, во координација со Интерпол, доведе до апсење...

Јовески: Не постојат пречки за Интерпол да објави потерница по Груевски

Јавниот обвинител, Љубомир Јовески рече дека верува оти не постојат законски или било какви пречки за да биде објавена потерницата за екс-премиерот, Никола Груевски,...

Интерпол одбива да ја објави меѓународната потерница за Груевски

Обвинителката за гонење организиран криминал и корупција, Вилма Русковска, изјави дека Интерпол повеќе од два месеца одбива да ја објави меѓународната потерница за бегалецот...

Интерпол распиша потерници по 20 осомничени за убиството на Кашоги

На барање на Турција, Меѓународната полициска организација (Интерпол) денеска распиша потерници по 20 државјани на Саудиска Арабија осомничени за убиството на саудискиот новинар Џамал...