Ознака: интерпол

Инспектори на Интерпол пристигна во Молдавија поради обвинувања за трговија со...

Интерпол во Молдавија испрати свој тим поради загриженост од опасноста за трговија со луѓе, откако во земјата пристигнаа голем број бегалци од Украина. Интерпол добил...

Приведен криминалец баран од Интерпол

Полицијата денеска на Граничниот премин „Аеродром Скопје“ на влез во земјава го лиши од слобода Е.А. од Турција, кој бил баран со меѓународна потерница...

Лажните вакцини пристигнуваат и до владите

Предупредувањето следува по 60 евидентирани случаи во 40 држави во светот каде што индивидуалци вработени во министерствата за внатрешни работи и здравствените сектори добиле...

Иран бара Интерпол да го уапси осомничениот за нападот на нуклеарниот...

Иран побарал од Интерпол да уапси човек осомничен за извршен напад врз иранскиот нуклеарен објект Натанц во име на Израел, пренесува „Мидл Ист монитор“. Иранската...

Колку сме блиски со Интерпол, Европол, Септа…

Универзитетските професори Борче Мурговски и Марина Малиш Саздовска, како и поранешниот министер за внатрешни работи Павле Трајанов, даваат свое видување за соработката на нашата...

Кај германски државјанин баран и од Интерпол, пронајдени две исчезнати деца

Полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка-Отсек за потрага на ул. МАНАПО во Скопје врз основа на издадена меѓународна потерница ги приведоа С.Х....

На „Ќафасан“ приведен Албанец баран од Интерпол

Во попладневните часови на 20. октомври на граничниот премин „Ќафасан“ приведен бил М.М. (42) од Република Албанија затоа што се барал со потерница од...

Приведенo лицe од Албанија барано од Интерпол

Во 01.30 часот на влез во земјава, на граничниот премин „Ќафасан“, полициски службеници го привеле Ц.Л. (34) од Пешкопеја, Република Албанија, затоа што при...

На скопскиот аеродром приведен државјанин на Албанија баран преку Интерпол

Синоќа на скопскиот аеродром бил приведен А.А.(41) од Република Албанија бидејќи при пасошка контрола и проверка било констатирано дека истиот евидира во евиденцијата по...

Криминалец што се барал со потерница од Интерпол уапсен на Долно...

Албански државјанин, по кого Интерпол од Белгија има распишано потерница, бил уапсен на граничниот премин Долно Блаце. Според информациите на МВР, вчера во 17:30 часот,...