Ознака: интерпелација

Оливер Спасовски останува министер за внатрешни

Собранието на Република Македонија вечерва со 59 гласа „против“, 20 гласа „за“ и без воздржани не ја изгласа поднесената интерпелација од опозицијата за министерот...

Пратенички препирки во расправата за интерпелацијата за министерот Спасовски

Претпладневниот дел од 86-та собраниска седница, на која единствена преостаната точка е интерпелацијата на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, пратениците од СДСМ и...

Денеска во Собранието на тапет министерот Спасовски

Собранието треба да расправа за интерпелација на министерот Спасовски Собранието на Македонија денеска треба да одржи продолженија на 86. и на 90. седница. Единствена преостаната точка...

Дополнително ќе се утврди термин за интерпелацијата на Спасовски

Расправата за интерпелација на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски поднесена од пратениците од опозицијата ќе биде закажана дополнително во координација со министерот и...

Интерпелацијата на министерот Спасовски пред пратениците

Собранието на Република Северна Македонија денеска ќе ја одржи 86-та седница, на чиј дневен ред се 25 точки, меѓу кои и интерпелацијата за работата...

Собранието не ја прифати интерпелацијата за министерот Димитров

Собранието на Република Македонија вечерва со 59 гласа „против“ и 20 гласа „за“ не ја прифати поднесената интерпелација од опозицијата за министерот за надворешни...

Собранието расправа по интерпелацијата за Димитров, пријавени уште 10 пратеници

Во Собранието на Република Македонија попладнево продолжи расправата по интерпелацијата за министерот за надворешни работи Никола Димитров поднесена од страна на опозицијата. За расправата...

Интерпелацијата на Димитров утре пред пратениците

Собранието на Република Македонија поради отсуство на министерот за надворешни работи Никола Димитров, наместо денеска, утре ќе расправа по точката за негова интерпелација, соопшти...

Собранието ќе расправа за интерпелацијата за Димитров

Собранието на Република Македонија денеска ќе ја одржи 81-та седница на чиј дневен ред се повеќе законски решенија во прво и второ читање, како...

Мицкоски: Поднесена интерпелација за Димитров

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на својот фејсбук профил соопшти дека поднеле интерпелација за, како што наведува, најнеуспешниот министер за надворешни работи Никола...