Ознака: интернет

Мрачната реалност на дезинформациите сурово го разбуди Вашингтон

При минатонеделниот упад во американскиот Конгрес можеа да се забележат демонстранти со обележја на кои беше истакната буквата од англиската абецеда „ку“ (Q) -...

Интернетот ја спаси културата

Анкета Институтот за наука, алтернатива, култура и уметност - Скопје, во рамките на своите анонимни анкетни истражувања, неодамна спроведе анкета на тема „Културата и уметноста...

Државно спонзорирани сајбер-напади во последните 10 години

Според „Соник вол“, калифорниската компанија за безбедност на интернет, во последните пет години просечно биле спроведувани околу девет милијарди хакерски обиди и напади со...

Европол: Злоупотребата на деца на Интернет значително се зголеми за време...

Бројот на случаи на злоупотреба на деца значително се зголеми за време на пандемијата на коронавирусот, објави денеска Европол. Од почетокот на пандемијата во март...

Накамура „најбрз“ во брзински шах

На турнирот се играа три типа партии, со различно време за размислување, а во финалето Накамура го победи Вашер-Леграв со 18,5-12,5 ТУРНИР ПРЕКУ ИНТЕРНЕТ Американскиот велемајстор...

Паднаа сервисите на Гугл

Сервисите на Гугл моментно се соочуваат со проблеми и не функционираат за голем дел од корисниците, со што засегнати се пребарувачот на Гугл, Јутуб,...

Дали високото образование целосно ќе се пресели на интернет?

Во САД и во многу други земји пандемијата на коронавирус ги принуди студентите од сите возрасти да учат од дома. Но дали е ова...

Одлична новогодишна понуда за оптички интернет од „НЕОТЕЛ“

Поради исклучително големиот интерес за време на есенскиот период како и потребата од квалитетен интернет во овие периоди на онлајн настава и работа од...

Стихови по мера на интернет-генерациите

Љубомир Грбевски-Џери ја издаде својата петта книга наменета за тинејџерите „(Калеидо)скопски шеми“, со поднаслов „Улични легенди и урбани песни удобни како чевли тесни“. Издавач...

Социјалните мрежи го менуваат тероризмот, како и реакцијата на јавноста

Тајмингот и медотологијата на терористичкиот напад во Виена беа познати, откако негова цел беа цивилите, вечерта пред воведувањето на нови превентивни мерки во Австрија....

Watch Dragon Ball Super (Dub) Episode 71 (https://crunchyrollfree.com/m/5rKZ/ep-71) at Crunchyroll crunchyroll apple tv free

Watch Attack on Titan Season 3 Part 2 Episode 7 at website https://animeflix.nl. See more dragon ball z animeflix