Ознака: интернационалец

Несторовски од Палермо се пресели во Удинезе

Во следните три сезони тој ќе го носи дресот на италијанскиот прволигаш во Серија А Македонскиот фудбалски интернационалец Илија Несторовски во следните три сезони, со...

Од летните трансфери, цената на Хернандез најмногу скокнала

Младиот, 20-годишен француски интернационалец, Килијан Мбапе, напаѓачот на ПСЖ на фудбалскиот пазар вреди 218,5 милиони евра, објави фудбалската опсерваторија на Центарот за интернационални спортски...